سیب کیلویی چند است یا دانه ای؟

 

 میوه هایی که قیمت طلا دارند !

بعد از یک خرید مفصل مواد غذایی و جابجا کردن همه خریدها،با انداختن نگاهی سطحی به فاکتور و یک حساب سر انگشتی متوجه شدم قیمت موادی که در حال حاضر داخل یخچال ،فریزر و کابینت های مواد غذایی وجود دارد از محتویات جعبه جواهرات من بیشتر است و اگر هم بیشتر نباشد حداقل با هم مساوی اند.


در همین راستا باید عرض کنم قیمت پنیر پیتزا باعث شد دلم برای پدرم بسوزد زیرا احساس کردم سرش را کلاه گذاشته اند و برای بار چندم فاکتور را برداشتم و با دقت خواندم.قیمت ماهی که با کمی اغراق می توانم بگویم تقریبا از قیمت ماه پیشش یک صفر بیشتر داشت مرا وا داشت تا قیمت آن را در اینترنت سرچ کنم تا مطمئن شوم همه چیز تحت کنترل است و باز به سراغ فاکتور رفتم، ولی در مورد قیمت گوشت گوساله باید بگویم که مرا در این سن و سال مجبور کرد سه بار قیمت درج شده را بخوانم تا باور کنم چشم هایم هنوز سو دارد و می تواند صفرها را از هم تفکیک کند.


در مورد قیمت میوه ها ولی به یک موضوع جالب برخوردم و آن هم اینکه دیگر مثل قدیم میوه مقیاس کیلویی ندارد،مثلا دیگر نمی توان گفت سیب کیلویی فلان تومان است،باتوجه به این پلاستیک سیبی که هم اکنون مقابل چشمانم است باید گفت سیب دانه ای 900 تومان است،زیرا یک کیلو سیب را 5400 تومان فاکتور کرده اند و در پلاستیک ،تنها شش سیب وجود دارد.هلو ،شلیل و پرتقال هم از این قاعده مستثنی نیستند و دقیقا شرایطی مشابه دارند.


الان که دو ساعت از جابجایی تمام خریدها گذشته است، فاکتور را با خود به اتاق آورده ام  و به طور میانگین هر دو دقیقه یه بار با انداختن نگاهی به آن به سوال هایی که پس از سرچ قیمت ها برایم پیش می آید پاسخ می دهم!


پ.ن1:بیایید در مورد قیمت مرغ صحبت نکنیم،چون امکان دارد کار به راهپیمایی و تظاهرات و این حرف ها کشیده شود و با توجه به حجم کاری این روزها،هیچ کس فرصت این کار را ندارد!
2: انقدر که من امروز این فاکتور را مطالعه کردم اگر درسم را خوانده بودم وضعیت کنونی ام از دو حالت خارج نبود؛یا یک پزشک متخصص در این جامعه بودم یا بورسیه شده بودم برای یکی از دانشگاه های آمریکا و اروپا.

 

 

/ 5 نظر / 13 بازدید
ام جی زمان

این درد سهمگین پس به شمام رسید؟ فکر نمی کردم مرفهین بی درد دچار این مشکل بشن که خوب الحمدالله با لطف مسئولان ، این هم عدالت محور شد و رفت. عالی بود دختر

forough

kheyli ghashang bood[گل]koli khandidam[قهقهه]b man ham sar bzan azizam[چشمک]

عسل

خيلي خوب بود بانو :)

آدمك

اولا من كه باور نمي كنم تو دست به خريد بزني كه جا به جا كني مگه اين سايت هاي مجازي مي زاره لامصب ... دوم ريال بوده اشتب كردي سوم تو الان تو دانشگاه اروپا درس مي خوني گرمي متوجه نميشي چهارم اين عكستو عوض كن حس كج و معوجي دارم نسبت بهت پنجم قلمت خيلي خوب شده تبريك